Kamera ANPR Vidar Smart HDx z oprogramowaniem Carmen
Opis
Kamera Vidar Smart HDx firmy Adaptive Recognition jest wysoce zaawansowaną kamerą ANPR z wbudowanym oprogramowaniem Carmen do rozpoznawania tablic rejestracyjnych i wykrywania pojazdów, nie ma potrzeby używania dodatkowego oprogramowania, aby uzyskać dane tablic rejestracyjnych. Wbudowany moduł rozpoznawania odczytuje tablice rejestracyjne na miejscu i może dostarczyć informacje nie tylko o tablicach rejestracyjnych, ale także o marce, modelu, a nawet kolorze pojazdu (przyspieszenie identyfikacji pojazdu na miejscu). Vidar Smart HDx zapewnia odpowiednie przechwytywanie obrazu praktycznie przy każdej prędkości. Urządzenie jest chronione wewnątrz kompaktowej i zrobotyzowanej obudowy o klasie odporności na warunki atmosferyczne IP67, aby zapewnić wydajność w każdym środowisku, od arktycznego zimna po pustynny upał. Zintegrowane oświetlenie i zaawansowana kontrola jasności współpracują ze sobą, aby uchwycić wyraźnie widoczne obrazy o wysokim kontraście, zarówno tablic odblaskowych, jak i nieodblaskowych. Dobrą wiadomością dla klientów ITS jest również to, że VIDAR jest natywnie gotowy do obsługi GDS
- VIDAR w wersji Smart może działać jako samodzielne rozwiązanie dla ruchu drogowego
- System Carmen® ANPR działa wewnątrz kamery. To oprogramowanie ANPR jest flagowym produktem, oferującym wykrycie ponad 36,000 typów tablic rejestracyjnych, z wyjątkową szybkością i dokładnością rozpoznawania
- Szybsze i bardziej wydajne procesory pod maską
- Bezpośredni eksport wyników ANPR do bazy danych
- Łatwy w zarządzaniu zdalny dostęp oparty na protokole IP
- Rozpoznawanie marki, modelu i koloru
- Automatyczne ustawienia jasności, tryby dzień/noc
- O 150% szybsze rozpoznawanie OCR niż w poprzednich modelach
- W przypadku wyboru modelu z rozszerzeniem o moduł radaru, pakiet danych zostanie rozszerzony również o dokładne informacje o prędkości.
Przykładowe zastosowania:
- Systemy parkowania
- Systemy poboru opłat za przejazd
- Pomiar czasu przejazdu
- Kontrola dostępu
- Logistyka lotniskowa i portowa
- Monitorowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego
- Egzekwowanie przepisów dotyczących pasów autobusowych i przejazdu na czerwonym świetle
- Kontrola graniczna
Bezpieczeństwo produktu
Producent: Adaptive Recognition
Podmiot odpowiedzialny w UE:
Dane producenta lub importera dostępne na żądanie.
Produkt należy użytkować zgodnie z instrukcją producenta.
Nieprawidłowe użytkowanie może prowadzić do uszkodzenia urządzenia.
Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego.
Utylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Rozdzielczość obrazu | 1440 x 1080 |
| Maksymalny zasięg ANPR (w optymalnych warunkach) | 50m |
| Zasięg ANPR | 0-20m |
| Max FPS | 30 |
| Zakres prędkości pojazdu (w optymalnych warunkach) | 0 km/h – 300+ km/h |
| Przełącznik dzień / noc | Automatyczna regulacja jasności z predefiniowanymi środowiskami ruchu lub ręczna |
| Maksymalna szerokość zajmowanego pasa ruchu (przy standardowym rozmiarze tablicy rejestracyjnej) | 6m |
| Obiektyw | zoom i ostrość, zdalnie regulowane |
| Tryby podświetlenia | Zsynchronizowane lub ciągłe |
| Kąt widzenia | Wide: 54° x 42° Tele: 3,4° x 2,5 |
| Długość fali oświetlenia | 850 nm (białe i 760 nm są opcjonalne) |
| Zoom Optyczny | 17x |
| Ogniskowa | Zmienna 4.8 – 84.6 mm |
| Wbudowany wyzwalacz laserowy | Nie |
| Długość fali lasera i klasa bezpieczeństwa | - |
| Wbudowane oprogramowanie do odczytu tablic | Carmen ANPR |
| GPS | Opcjonalny |
| Procesor | ARM Quad-core 1.4 GHZ |
| Analityka wideo | Wstępny wybór obrazu (wykrywanie pojazdu), kierunek pojazdu, przybliżona prędkość pojazdu |
| Radar wyzwalający | Opcjonalnie, K-Band |
| IP&IK | IP67, IK10 |
| Temperatura otoczenia pracy | -45°C – 55°C |
| Rozmiar i waga | 250x251x145 mm, 4.5kg |
| Gwarancja producenta | 3 lata |
| Akcesoria dodatkowe | Kabel zasilający Binder M12, Kabel Phoenix Ethernet, Freeway-RADAR (radar dopplerowski), Skrzynka przyłączeniowa, Zewnętrzny reflektor podczerwieni, Zewnętrzny GPS |