Kamera ANPR EINAR z oprogramowaniem Carmen
Opis
Kamera ANPR Einar firmy Adaptive Recognition to kolejny krok w ewolucji stacjonarnych kamer parkingowych i kamer kontroli dostępu, dostosowanych do bardziej płynnego i wygodnego monitorowania ruchu. Ta najnowszej generacji kamera kontroli dostępu, przewyższająca pod wieloma względami model ParkIT, jest łatwym w użyciu, ale potężnym narzędziem o eleganckiej i solidnej konstrukcji, przeznaczonym do pełnienia roli czujnego strażnika w każdym projekcie kontroli dostępu, parkowania i monitorowania powolnego ruchu.
Dzięki konstrukcji plug-n-play i prostym ustawieniom, ta kamera ANPR może być podłączona do systemu w mgnieniu oka. Einar obsługuje nawet port GPIO, umożliwiając mu otwieranie barier, wysyłanie danych i więcej bez ingerencji człowieka. Inne inteligentne funkcje obejmują wbudowany ANPR zasilany przez wiodący w branży silnik Carmen® firmy Adaptive Recognition, wbudowane podświetlenie IR lub białymi diodami LED, automatyczną regulację optyki, a nawet możliwość rozszerzenia pamięci urządzenia - wszystko to przy niskim zużyciu energii.
Niezależnie od oprogramowania ANPR i rodzaju zastosowanego oświetlenia, Einar zapewnia niemal perfekcyjne przechwytywanie tablic rejestracyjnych. Dzięki zestawowi programowych wyzwalaczy, optyce działającej w każdych warunkach oświetleniowych oraz zdarzeniom zawierającym zarówno pliki obrazów, jak i wideo, żaden pojazd nie ukryje się przed wścibskim okiem systemu Einar.
Zapomnij o długich procesach instalacji, poplątanych kablach i traceniu czasu na nawigowanie po ustawieniach ukrytych pod nieatrakcyjnym graficznym interfejsem użytkownika. W przypadku Einara wystarczy rozpakować urządzenie, podłączyć kabel PoE+, uruchomić je, wybrać wstępnie ustawione tryby pracy kamery lub ustawić konfigurację za pomocą kilku kliknięć i można zaczynać.
Dołączony port GPIO umożliwia kamerze komunikowację się z uniwersalnymi kontrolerami, aby samodzielnie otwierać bramy.
Einar jest precyzyjnie dostosowany do przechwytywania obrazów ANPR, co pozwala na zintegrowanie go z nowymi i istniejącymi systemami monitorowania ruchu drogowego. Einar zawsze robi zdjęcia idealne do przetwarzania ANPR dzięki swoim czujnikom 5MP.
Dzięki podświetleniu IR, tablice rejestracyjne pozostają widoczne niezależnie od warunków oświetleniowych. Z modelem Einar z białą diodą LED, obrazy ANPR mogą być nawet kolorowe, co czyni je idealnymi do projektów drogowych, w których liczą się takie informacje jak kolor pojazdu lub tablicy rejestracyjnej.Ta inteligentna kamera dostosowuje się do sytuacji na drodze. Einar automatycznie przybliża lub oddala obraz oraz zmienia ostrość, gwarantując krystalicznie czysty obraz gotowy do pracy w systemie ANPR przez cały czas, nawet w nienajlepszych warunkach.
Wyzwalacze programowe stają się coraz bardziej powszechne w kamerach ANPR ze względu na łatwość użycia i dostosowania do potrzeb użytkownika. W przypadku firmy Einar, wyzwalanie oparte na obrazie gwarantuje, że tablice rejestracyjne są przechwytywane natychmiast po pojawieniu się na ekranie. W połączeniu z wbudowanym silnikiem ANPR, w mgnieniu oka otrzymujemy to, co chcemy: obrazy z niezbędnymi danymi ANPR.Domyślnie, zdarzenia z uchwyconym pojazdem, plus niezbędne informacje ANPR, takie jak tablica rejestracyjna, data i czas, lokalizacja GPS, zapisywane są jako obrazy. To już wystarcza dla większości projektów monitorowania ruchu drogowego. Jednak Einar idzie o krok dalej i dodaje do tej mieszanki nagrania wideo. Zapewnia to pewną i precyzyjną analizę ANPR w bardziej wymagających sytuacjach.
Aby zagwarantować, że nowe zdarzenia nie będą natychmiast nadpisywać starszych, Einar pozwala na rozszerzenie pamięci za pomocą zewnętrznych kart SD*. Dzięki temu masz wystarczająco dużo czasu, aby zapisać pliki na zewnętrznej pamięci masowej lub przenieść je do innej bazy danych w celu dalszego przetwarzania lub przechowania.
- Einar może działać jako samodzielne rozwiązanie dla ruchu drogowego
- Flagowy system Carmen® ANPR działa wewnątrz kamery
- Zespół czujnika 5MP z optyką o zmiennym napędzie silnikowym
- Wbudowane oświetlenie zapewnia doskonałe obrazowanie
- Wbudowana analiza wideo dla precyzyjnego wykrywania pojazdów
- Port GPIO użytkownika do komunikacji z uniwersalnymi kontrolerami
- Bezpośredni eksport wyników ANPR do bazy danych
- Łatwy w zarządzaniu zdalny dostęp oparty na protokole IP
Bezpieczeństwo produktu
Producent: Adaptive Recognition
Podmiot odpowiedzialny w UE:
Dane producenta lub importera dostępne na żądanie.
Produkt należy użytkować zgodnie z instrukcją producenta.
Nieprawidłowe użytkowanie może prowadzić do uszkodzenia urządzenia.
Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego.
Utylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Maksymalny zasięg ANPR w optymalnych warunkach | Einar5: 1.5 m – 4 m | Einar5T: 4 m – 8 m | Einar5W: 1.5 m – 4 m |
| Maksymalny zasięg ANPR w optymalnych warunkach | Einar5: 20m | Einar5T: 35m, 2x | Einar5W: 20m |
| Maksymalna zalecana prędkość pojazdu | max. 70km/h |
| Rozdzielczość (HxV pikseli), FPS | 2592 x 1944 (5MP), 60 FPS |
| Obiektyw i zoom (wszystkie automatyczne i zmotoryzowane) | Einar5: 3 – 12 mm, 4x | Einar5T: 9 – 22 mm, 2x | Einar5W: 3 – 12 mm, 4x |
| Długość fali oświetlenia | Einar5 i Einar5T: 850 nm IR podczerwień | Einar5W: białe oświetlenie |
| Tryb podświetlania | Ciągłe |
| Procesor dla ANPR | 1.25 GHz + HW accelerato |
| Protokoły komunikacyjne | NTP, TCP/IPv4, DHCP, DNS |
| Wymagana moc | PoE+ |
| Łączność | PoE+ (RJ45) & GPIO |
| Wbudowane oprogramowanie | Tak, Carmen ANPR |
| Wbudowana analiza wideo | Tak |
| Analiza wideo | Wykrywanie pojazdów, śledzenie, inteligentna detekcja ruchu, alarmy |
| Temperatura pracy [°C] | -30°C – +85°C |
| Norma szczelności (IP) | IP67 |
| Waga urządzenia [g] i wymiary [mm] | 1200g, 167 x 126 x 100 mm |
| W zestawie | Kamera, oprogramowanie ANPR CARMEN, osłona, uchwyt, złącza RJ45 IP67 (kable nie są dołączone) |