Kamera ANPR cyfrowa Microcam M402, ARH
Opis
ARH Microcam M202/402 to mobilna, cyfrowa kamera ANPR przeznaczona do monitorowania transportu drogowego, którą z łatwością można zamontować np na dachu samochodu. Kamera służy do rozpoznawania tablic rejestracyjnych w ruchu, wykorzystując jeden z lepszych silników ANPR dostępnych na rynku o nazwie: “Carmen” (ARH). Pozwala to na precyzyjny odczyt nawet zabrudzonych czy uszkodzonych tablic, o skuteczności, która w niczym nie ustępuje kamerom ANPR w wersji stacjonarnej. MicroCAM nie idzie na kompromis: oferuje to, co najlepsze z obu światów!
Wbudowany algorytm wideo do wykrywania pojazdów tworzy zdarzenie dla każdego pojazdu przechodzącego w polu widzenia kamery, w myśl zasady, jeden pojazd - jedno zdarzenie, zapisując je z określonym formatem wyniku i lokalizacją. MicroCAM umieszony na twoim samochodzie osiąga to, co kiedyś było niemożliwe: Rozpoznawanie tablic za pomocą technologii ANPR podczas jazdy i to pomimo utrudnień jakie generuje ruch zarówno twojego pojazdu jak i samochodów przez ciebie monitorowanych.
Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wytrzymałości i mobilności, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego i profesjonalnego wyglądu. MicroCAM można zamontować na dachu samochodu patrolowego lub za przednią szybą, za pomocą pojedynczego złącza POE, co sprawia, że instalacja jest szybka i niezwykle prosta. Wytrzymały i stabilny metalowy korpus o normie odporności IP67 zapewnia ochronę porównywalną do kamer stacjonarnych.
MicroCAM oferuje wybór obiektywów szerokokątnych lub dalekiego zasięgu, zgodnie z preferowanym zastosowaniem.
MicroCAM oferuje:
- Odczyt tablic rejestracyjnych w ruchu (M202) i ich rozpoznawanie (M402)
- Kompaktowy i wytrzymały korpus z normą: IP67
- Łatwa instalacja i integracja w pojazdach
- Optyka szerokokątna lub dalekiego zasięgu
- Łatwy montaż za pomocą pojedynczego kabla POE +
- Zgodność z ONVIF
MicroCAM zapewnia rozwiązanie typowych problemów przez:
- Uruchomienie wbudowanego algorytmu wykrywania pojazdów opartego na obrazie
- Szybka i łatwa instalacja za pomocą pojedynczego kabla
- Wbudowane oświetlenie LED do odczytu odblaskowych i nieodblaskowych tablic rejestracyjnych w dzień i w nocy.
MicroCAM jest idealny do:
- Montaż na radiowozie
- Pobór opłat. Np: sprawdzanie czy pojazd zaparkowany w strefie płatnego parkowania ma opłacony bilet lub jest uprawniony do przebywania w danej strefie. (np na podstawie abonamentu)
- Zapobieganie przestępczości i pomoc w egzekwowaniu prawa.
Bezpieczeństwo produktu
Producent: Adaptive Recognition
Podmiot odpowiedzialny w UE:
Dane producenta lub importera dostępne na żądanie.
Produkt należy użytkować zgodnie z instrukcją producenta.
Nieprawidłowe użytkowanie może prowadzić do uszkodzenia urządzenia.
Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego.
Utylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Dane techniczne
| Akcesoria opcjonalne | IO cables |
| Pełny zdalny dostęp | Tak |
| klasa IP | IP 67 |
| Zakres temperatury pracy | -30 °C – 70 °C |
| Komputer pokładowy do ANPR | ARM Quad Core 4×1 GHz |
| Wbudowane wykrywanie pojazdu | Tak |
| Optymalny zasięg OCR przy normalnym świetle | 8.0 m ‒ 15 m |
| Długość fali oświetlenia | 850 nm (podczerwień) |
| Bufor obrazu , Pamięć zdarzeń | 800 / 60K |
| Długość ogniskowa | 16 mm |
| Liczba klatek na sekundę | 30 FPS |
| Rozdzielczość | 2048 × 1536 |
| Generacja | 2 |